bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 25 września 2021
  • wyświetleń: 1108

[FOTO] Historyczne zbiory trafiły do MZK. To dar od BTT

Stare kasowniki, mundur motorniczego, dawne bilety autobusowe, mapy i mnóstwo zdjęć przekazał Miejskiemu Zakładowi Komunikacyjnemu w Bielsku-Białej Sp. z o.o. Józef Dzieniszewski, wieloletni prezes Bielskiego Towarzystwa Tramwajowego. Do spółki trafiły wszystkie archiwalne materiały, którymi dysponowało towarzystwo.

Historyczne zbiory trafiły do MZK. To dar od BTT - 22.09.2021 · fot. MZK Bielsko-Biała


- To przedmioty o ogromnej wartości historycznej, dokumentujące ponad 125-letnie losy komunikacji miejskiej w Bielsku-Białej. Jesteśmy bardzo wdzięczni, że te materiały trafiły do Spółki. Na pewno zaprezentujemy je mieszkańcom i wykorzystamy do promocji transportu publicznego i propagowania wiedzy o historii miasta - mówi prezes zarządu MZK Hubert Maślanka.

Na początek trzeba będzie przejrzeć wszystkie te materiały, posegregować, ustalić daty pochodzenia itd. Następnie zostaną one zaprezentowane w formie wystawy na terenie Spółki. Będą również przedstawiane w mediach społecznościowych w ramach cyklu „Piątki z historią”. Na ręce Pana Dzieniszewskiego trafiły podziękowania zarówno od MZK, jak i prezydenta miasta. Przekazanie archiwaliów wpisało się w obchody Europejskiego Dnia Bez Samochodu.

mp / bielsko.info, źródło: MZK Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.